نسیم خبری

نسیم خبری

نسیم خبری

نسیم خبری

کلمات کلیدی

۵ مطلب در مرداد ۱۴۰۰ ثبت شده است

۳۱
مرداد ۰۰

آیا قصد راه اندازی اتاق سرور را دارید؟ توجه داشته باشید که اتاق سرور یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک شرکت محسوب می‌شود چون تمام اطلاعات مهم و محرمانه شرکت در دیتا سنر ذخیره می‌شود، لازم به ذکر است بدانید یکی از مهمترین مسائل برای راه اندازی اتاق سرور طراحی آن است زیرا در هنگام طراحی باید به نکته‌های زیادی توجه کرد.

اگر تمام  مسائل در راه اندازی اتاق سرور رعایت نشود شما نمی توانید یک اتاق سرور استاندارد در اختیار داشته باشید. شایان ذکر است بدانید که ما در این محتوا قصد داریم مباحث مهم و کلیدی مربوط به طراحی و راه اندازی اتاق سرور را مورد بررسی قرار دهیم که می تواند تاثیر زیادی در طراحی یک اتاق سرور داشته باشد.

یکی از مشکلات بزرگ اجاره سرور است زیرا بسیاری از شرکت‌ها به جای راه اندازی اتاق سرور به دنبال اجاره دیتاسنتر هستند تا بتوانند در هزینه ها صرفه جویی کنند اما این کار اشتباه است زیرا این کار درمان نیست و یک شرکت نمیتواند تا ابد به اجاره دیتا سنتر بپردازد  و در نهایت باید برای راه اندازی دیتا سنتر اقدام کند. 

همانطور که می دانید در حال حاضر شرکت های زیادی وجود دارند که فضا و تجهیزات کافی برای دیتاسنتر را در اختیار عموم قرار می دهند اما بهتر است بدانید که بهترین راه می تواند راه اندازی اتاق سرور باشد در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این محتوا ما را همراهی کنید چون مباحثی که در این محتوا مطرح می‌شود راهنمای بسیار خوبی برای طراحی دیتا سنتر استاندارد می باشد.

موارد مهم برای راه اندازی اتاق سرور

برای اینکه بتوانید یک اتاق سرور استاندارد طراحی باید چند آیتم را در نظر داشته باشید. برای مثال باید بدانید که چه مقدار تجهیزات نیاز دارید و به همان اندازه متراژ اتاق سرور را در نظر بگیرید، مبحث بعد نحوه ارتباط  تجهیزات با بیرون از مجموعه است که می تواند تاثیر زیادی در نوع طراحی اتاق سرور داشته باشد، در مبحث سوم باید به نوع کاربران خود توجه کنید در واقع باید بررسی کنید که کاربران شما چه اشخاصی هستند.

در رده چهارم باید به اهمیت اطلاعات توجه کافی داشته باشید زیرا اگر اهمیت اطلاعات برای شما بسیار زیاد است باید حاله های امنیتی را افزایش دهید، یکی از مباحث بسیار مهم در طراحی اتاق سرور آینده نگری است زیرا تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است و شما باید پیش‌بینی کنید که تا ۱۰ سال آینده چه تغییراتی در اتاق سرور اعمال خواهید کرد.

 بعد از اینکه این مسائل را به طور کامل بررسی کردید به راحتی می‌تواند تجهیزات مورد نظر خود را خریداری کنید و برای راه اندازی اتاق سرور اقدام نمایید این نکته را هم در نظر داشته باشید که در هنگام خرید تجهیزات به دنبال قطعات ارزان نروید اما سعی کنید تا جایی که می‌توانید در چارچوب بودجه که در نظر گرفته‌اید تجهیزات را خریداری کنید.

نتیجه گیری

مطمئنا تا قبل از مطالعه این محتوا اطلاعات کافی نسبت به راه‌اندازی اتاق سرور نداشته‌اید و نمی دانستید که برای راه‌اندازی اتاق سرور باید چه آیتم هایی را رعایت کنید اما در حال حاضر به راحتی می توانید فضای مورد نظر خود را آنالیز کرده و بر اساس حجم کار و تجهیزات برای راه اندازی اتاق سرور اقدام کنید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۰۰ ، ۱۷:۴۵
محمد قادری
۱۷
مرداد ۰۰

مشکلات فناوری، از جزئی تا بزرگ ، اجتناب ناپذیر است. هرکسی که برای زمانی طولانی از کامپیوتر استفاده کرده است، چه استفاده شخصی یا تجاری، با این موضوع برخورد کرده است. هنگامی که مشکلات برای کسب و کار شما  پیش می آید، این که بتوانید به یک متخصص فناوری اطلاعات و متخصص سیستک مراجعه کنید تا از شما پشتیبانی کند، معمولاً تند ترین و مطمئن ترین راه برای حل مشکل است.

موردی که وجود دارد که بسیاری از مشاغل با آن درگیر هستند، که آیا این پشتیبانی شبکه را در از طریق کارمند انجام دهند و یا اوت سورس کرده و به شرکتی خارج از مجموعه احاله نمایند تا آن را برای آنها مدیریت کند. نیازها و امکانات شرکت ها و سازمان ها متفاوت است. برای بسیاری از مشاغل کوچک، انتخاب ساده است زیرا اکثر شرکت های کوچک سیستم های خیلی پیچیده ای ندارند. برای آن دسته از شرکت هایی که نیاز به پرسش دارند، هیچ پاسخی سخت و سریع در مورد اینکه کدام نوع پشتیبانی بهتر است وجود ندارد. اگر احساس می کنید که نیاز به انتخاب دارید، قبل از هرگونه تعهد ، عوامل زیر را بررسی کنید.

استخدام

استخدام شامل داشتن یک یا چند متخصص IT در لیست حقوق و دستمزد شما است و برای ارائه پشتیبانی از این نیروهای حاضر در محل استفده می شود. در برخی موارد آنها مسئولیت بخشی از کار را بر عهده خواهند داشت و در برخی دیگر تمام نیازهای فناوری اطلاعات شما را برطرف می کنند.

مزایا

اگر یک متخصص IT در خارج از دفتر خود کار می کنید ، می توانید به سادگی در سالن قدم بزنید تا با رایانه خود کمک بگیرید. این می تواند زمان و دردسر شما را در زمانی که نیاز دارید کامپیوتر خود را سریع به اینترنت وصل کنید ، ذخیره کند. این شخص همچنین در مورد سیستم های شما و آینده آنها فکر می کند.

برای سازمان های بسیار بزرگ که با فناوری های بسیار خاص یا پیچیده کار می کنند گزینه ترجیحی است. خدمات دهی به این سیستم ها به تخصص خاصی نیاز دارد که معمولاً شرکت های پشتیبانی فناوری اطلاعات قادر به ارائه آن نیستند. مثلا تسلط به نرم افزار های خاص یا یک دستگاه منحصر به فرد.

معایب

اگر یک متخصص پشتیبانی شبکه کامپیوتری را استخدام می کنید تا به صورت تمام وقت کار کند، باید حقوق و مزایای آنها را پرداخت نمایید. حتی اگر به خدمات روزانه آنها نیازی ندارید. این امر می تواند هزینه بر باشد. شرکت های کوچک خیلی خرابی مستمر ندارند و شخص عملا زمان زیادی بیکار است.

اگر پشتیبانی شبکه تنها یکی از وظایف متخصصان فناوری اطلاعات شما است ، ممکن است باریک تر شده و در نهایت از سایر مسئولیت های مهم غافل شود. فناوری اطلاعات پیچیده است و اغلب یک نفر یا حتی پنج نفر برای مدیریت موثر همه چیز کافی نیستند.

برون سپاری خدمات پشتیبانی شبکه

ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه مدیریت شده می تواند به شما در پشتیبانی فنی خارج از محل و تعمیرات حضوری بدون افزودن تعداد کارکنان کمک کند. آنها از راه دور و مستقل کار می کنند، اما در صورت بروز مشکل در دسترس هستند

مزایا

برون سپاری فناوری اطلاعات می تواند راهی مقرون به صرفه برای مدیریت بودجه شما باشد. از آنجا که شما فقط هزینه خدمات خاصی را که در زمانهایی که به آنها نیاز دارید، پرداخت می کنید. در قرار داد های ماهیانه سیستم شما تضمین میشود و هزینه کمتری به نسبت کارمند برای شما دارد. می توانید از زمان و هزینه ایجاد کارمند فناوری اطلاعات داخلی جلوگیری کنید.

پشتیبانی Help Dek  یک جنبه پیش پا افتاده اما بسیار ضروری در مدیریت فناوری اطلاعات است. با برون سپاری این سرویس، متخصصان فناوری اطلاعات داخلی شما زمان بیشتری برای تمرکز بر پروژه های بزرگ و بهبود سیستم دارند. یک شرکت خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه برون سپاری شده نیز خدمات فوری ارائه می دهد، بنابراین کاربران نهایی شما منتظر حل مشکلات خود نیستند.

معایب

همه ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده برابر نیستند. ایجاد رابطه با فردی که واجد شرایط نیست، سبب میشود در موقع مناسب و بحرانی به داد شما نرسد. در نتیجه امکان بروز مشکل وجود دارد. اگر شخص باشد می تواند شما را بدون کمک مورد نیاز در مواقعی که بیشترین نیاز را دارید، رها کند. استفاده از شرکت های خوب و عقد قرارداد رسمی به این مورد کمک میکند.

برخی از شرکتها ترجیح می دهند شخصی را در کارکنان خود داشته باشند که از نزدیک با فناوری و عملکرد تجاری آنها آشنا باشد. آنها همچنین ایده استقرار پشتیبانی شبکه کامپیوتری در دفتر خود را دوست دارند. برون سپاری لزوماً شامل مقدار مشخصی فاصله و جدایی است.

قبل از اتخاذ این تصمیم مهم ، باید ابعاد شرکت و میزان کار خود را بسنجید. بودجه و حساسیت کار را در نظر گرفته و سپس تصمیم گیری نهایی را انجام دهید.

 

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ مرداد ۰۰ ، ۱۶:۰۷
محمد قادری
۱۷
مرداد ۰۰

اگر تمایل دارید، با اصول کاربردی از لیبرالیسم آشنا شوید؛ کتاب «لیبرالیسم» مناسب شماست. از مهمترین کتاب‌های لودویگ فون میزِس فیلسوف اتریشی کتاب «لیبرالیسم» است. کتابی کم حجم که هیچ‌کدام از مسائل اساسی لیبرالیسم و اندیشه‌های فون میزس را به طور مفصل توضیح نداده است. اما کتاب فرصت مناسبی برای خواننده ایجاد می‌کند تا با چکیده‌ای از لیبرالیسم کلاسیک و اندیشه‌های فون میزِس آشنا شود. فون میزس اقتصاددان مکتب اتریش و فیلسوف کلاسیک بود. میزس را از چهره‌های شناخته‌شده مکتب اتریشی تفکر اقتصادی معرفی کرده‌اند. او بیشتر در زمینه کنش‌شناسی مطرح است. لودویگ هاینریش فون میزس در بیستم سپتامبر 1881 در لِمبرگ شهری در شرق امپراتوری اتریش ـ مجارستان به دنیا آمد. شهری که اکنون در غرب اوکراین قرار دارد.

C:\Users\Hamed\Desktop\درباره کتاب «لیبرالیسم» اثر لودویک فون میزس.jpg

لیبرالیسم نیز جریانی فکری، فلسفی و سیاسی است که بسیار وسیع و پردامنه محسوب می‌شود و حدود چهار سده تحول در اندیشه غربی را پشت‌سر گذاشته است. اگرچه لیبرالیسم به صورت یک اصطلاح اندیشۀ سیاسی معناهای گوناگون و زیادی دارد، اما هرگز از معنی اصلی خود که از واژه لاتین libbe به معنی آزاد گرفته شده؛ جدا نیست. لیبرالیسم جنبشی بوده که نشان دهد مردم تابع حکومت خودکامه نیستند، بلکه در زندگی خصوصی‌شان مورد حمایت قانون قرار می‌گیرند و در امور عمومی بتوانند قوۀ مجرب حکومت را از طریق یک هیئت قانونگذاری که آزادانه انتخاب شده باشند کنترل کنند.

میزس در کتاب موارد و مسائل اصولی و اساسی در سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی را بیان می‌کند و بدین ترتیب جایگاه آنها را در اندیشه‌های لیبرال مشخص می‌کند. مسائل پایه‌ای مانند: مالکیت خصوصی، آزادی، دموکراسی، روابط بین‌الملل، جنگ و جامعۀ ملل تا مسائل کوچکتری مانند احزاب، نظام آموزشی و اقلیت‌ها در کتاب لیبرالیسم بیان و بررسی می‌شوند.

مترجم در بخشی از کتاب «لیبرالیسم» نوشته است: «چند دهه بود که اروپا روزگار آرامی را سپری می‌کرد؛ روزگار بدون جنگ، انقلاب و آدمکشی. اما به زودی معلوم شد این روزگار خوش آرامش پیش از توفان بوده است و موج هولناک و بی‌پایانی از جنگ‌های داخلی و خارجی، ملی و بین‌المللی و انقلاب‌ها در راه بود؛ جهان در آستانۀ عصر جنگ‌های جهانی بود، جنگ‌های سی ساله دوم. نظامی‌گرایی ابتدا کشورها را به ورطۀ جنگ جهانی اول کشاند و بعد  شکست امپراتوری‌های بزرگ آلمان و اتریش‌ـ‌مجارستان، بازترسیم نقشۀ جهان، انقلاب‌ها، ملت‌سازی‌ها و کشورسازی‌ها و درگیری‌های قومیتی دهه‌های پرآشوبی را در پی داشت که از بد روزگار قرار بود واپسین پردۀ آن ناگوارترین پرده‌اش هم باشد: جنگ جهانی  دوم، یکی از رخدادهای تکان دهندۀ واپسین سال جنگ جهانی اول و سال‌های پسا جنگ سوسیالیستی رادیکالی بود...»

کتاب «لیبرالیسم» را «مهدی تدینی» به فارسی ترجمه کرده و بر آن یادداشتی افزوده است. نشر ثالث چاپ و نشر آن را برای علاقه‌مندان به عهده داشته است. بهتر است بدانید: تدینی کتاب را از زبان آلمانی به فارسی برگردانده و ترجمه فارسی آن را با ترجمۀ انگلیسی که شخص فون میزس بر آن نظارت داشته است مطابقت داده است.

دوستداران و علاقه‌مندان علوم‌ سیاسی اگر تمایل به مطالعه کتاب «لیبرالیسم» دارید؛ می‌توانید کتاب لیبرالیسم را با تخفیف از سایت بنوبوک خریداری و مطالعه کنید.

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ مرداد ۰۰ ، ۱۵:۵۳
محمد قادری
۰۹
مرداد ۰۰

کف های کاذب یک محصول عالی برای مراکز داده، آزمایشگاهی، اتاق های برق و کنترل، و به طور کلی اماکنی است که نیاز به مدیریت در عبور کابل و تاسیسات در اتاق های خود دارند. از این کف برای توزیع هوای خنک در اتاق نیز بهره گیری می شود. در این سیستم، یک کف کاذب روی کف اصلی اتاق ایجاد می گردد. این کف با استفاده از تایل های 60*60 ایجاد میگردد. در ساخت تایل ها تنوع وجود دارد، ولی کف کاذب فولادی و کف کاذب آلومینیومی دو نوع پر کاربرد آن می باشند.

هدف از ایجاد این کف ایجاد دسترسی آسان به سیستم کابلی و تاسیسات است. عملیات کابل کشی و تاسیسات روی سطح اصلی زمین ایجاد می گردد. سپس سیستم ماژلار روی آن مطابق تصویر نصب می گردد. تایل ها قابلیت برداشتن به شکل آسانی را داشته و سبب میگردد تا در صورت بروز خرابی یا افزایش و تغییرات، به راحتی به زیر آن دسترسی داشته باشید.

توزیع هوای خنک نیز از مزایای این کف است. هوای خنک به زیر تایل ها توزیع شده و از طریق قطعاتی که دارای سوراخ می باشند به داخل اتاق هدایت می شوند.

 

کف کاذب فولادی

این محصول مقاومت خیلی خوبی در برابر وزن دارد. از طرفی اقتصادی بوده و قیمت مناسبی نیز دارد. مقاومت در برابر آتش از ویژگی های دیگر این محصول است. با استفاده از رنگ الکترو استاتیک تایل ها در مقابل رطوبت نیز مقاوم می گردند. قطعات به شکل مناسب تولید شده به طوری که زیبایی بسیار خوبی به اتاق شما میدهد.

دو لایه فولادی در زیر و روی تایل نصب شده و اطراف آن نیز با ورق فولادی پوشیده میشود. اتصالات از طریق الکترو جوش برقرار می شود. سپس لایه میانی با بتن تحت فشار پر می گردد. بتن برای صلب بودن تایل ها و استحکام بیشتر آن تزریق می شود. روی تایل ها با روکش HPL و PVC پوشیده میشود. این لایه آنتی استاتیک بوده و سبب خروج الکتریسیته ساکن از اتاق می شود که در اتاق سرور کاربرد زیادی دارد.

 

کف کاذب آلومینیومی

این محصول با قطعات 60*60 ایجاد می گردد. پانل ها از طریق ریخته گری و دایکست با مقاومت در برابر حریق کلاس A تولید می شوند. تحمل وزن خوبی را در این محصول شاهد هستیم. با توجه به عدم وجود مواد آهنی میدان های مغناطیسی اتاق دچار اختلال نمی گردند. وزن کم و مقاومت خوب در برابر رطوبت از ویژگی های بارز این محصول است.

پایه ها از نوع گالوانیزه گرم و سرد بر اساس نیاز مشتری قابل ارایه است. ارتفاع زیر کف کاذب بین 10 تا 120 سانتیمتر می تواند متغیر باشد. استرینگر و نبشی و سایر لوازم برای اجرای آن در دسترس شما قرار خواهد گرفت. روکش HPL آنتی استاتیک در این محصول پرکاربرد است.

اجرا

کف ماژولار برای پایداری و زیبایی نیاز به نصب حرفه ای دارد. اجرای کف کاذب از خدمات آریوشین می باشد. استفاده از تیم های تخصصی سبب استقرار بی عیب و نقص این محصول می گردد. تمامی استاندارد ها در نصب این محصول رعایت می گردد. اجرای کف کاذب اتاق سرور ، اتاق برق، کنترل، صنایع حساس و سایر موارد با رعایت کلیه استاندارد ها انجام می گردد.

سرویس و نگهداری نیز از دیگر خدمات این شرکت می باشد. سطح ماژولار ممکن است بعد از مدتی نیاز به سرویس و رگلاژ یا تعویض روکش پیدا کند. در این خصوص نیز متخصصین متبحری برای اینکار وجود دارد.

انواع دیگر کف ماژولار

از انواع دیگر کف ماژولار میتوان به کف های سنگی، سرامیکی، سولفات کلسیم و چوب اشاره کرد. این موارد هر چند کم کاربرد است اما در برخی فضاها ممکن است مورد نیاز باشد. برای مثال در روف گاردن از ترمو وود استفاده میگردد. استفاده دیگر از کف کاذب فولادی ساده می باشد. روی این کف عموما موکت نصب شده و برای زیبایی فضا استفاده می گردد.

 

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ مرداد ۰۰ ، ۱۶:۵۷
محمد قادری
۰۷
مرداد ۰۰

بسیاری از افراد تصور می‌کنند با کسب رتبه خوب در کنکور همه چیز تمام شده‌است! یا اینکه با به دست نیاوردن رتبه مطلوب، کاری از دست آن‌ها ساخته نیست! در صورتی که هرگز چنین نیست و این تصورات اشتباه است! درواقع کسب رتبه مناسب و یا نامناسب، قرار نیست شما را وارد بهترین دانشگاه نماید و یا از ورود به آن بازدارد. هرچند، هرچه رتبه کسب شده بهتر باشد، احتمال کسب موفقیت و تحصیل در رشته موردنظرتان بیشتر خواهدبود. اما شاه کلید این امر، یک انتخاب رشته خوب و موفق است. به‌عبارتی دیگر انتخاب رشته دانشگاهی و محل تحصیل باید با ذکاوت و هوشمندی صورت پذیرد تا بهترین نتیجه حاصل شود. در همین راستا و در ادامه این مطلب قصد داریم به بیان ویژگی‌های انتخاب رشته موفق در کنکور بپردازیم. پس اگر نگران انتخاب رشته خود هستید، این مطلب را ازدست ندهید!

تازه ترین ها : رتبه های برتر کنکور 1400

 

بررسی دقیق دفترچه، شرط لازم اما ناکافی!

یکی از مهمترین اقدامات در زمینه انتخاب رشته موفق کنکور، مطالعه دقیق اصلی‌ترین منبع، یعنی دفترچه انتخاب رشته است. در کمال تعجب، این موضوع با بی‌توجهی و سهل‌انگاری از سوی دانش‌آموزان روبه‌رو است. اما توجه داشته‌باشید، دفترچه انتخاب رشته، حاوی موضوعات مهم و تأثیرگذاری است. مانند انواع سهمیه‌ها، شرایط خاص پذیرفته‌شدن در برخی از دانشگاه‌ها و همچنین شرایط رفاهی همچون تأمین خوابگاه. وجود حتی یک بند یا یک نکته در دفترچه، آن هم در حالی که بسیاری از خواندن آن غافلند، می‌تواند انتخاب شما را به بهتر از آن چه تصور می‌کنید، تبدیل نماید.

 

علاقه و استعداد در صدر ویژگی‌ها!

بدون شک هدف همه ما از شناخت ویژگی های انتخاب رشته موفق کنکور، انتخاب رشته و دانشگاه موردعلاقه‌مان است. رشته‌ای که احتمالاً سال‌های زیادی از زندگی را صرف مطالعه و بررسی در آن خواهیم کرد. حتی بعدها منبع درآمد و حوزه شغلی ما را تشکیل خواهد داد. لذا سهم زیادی از وقت و انرژی ما را به خود اختصاص می‌دهد. در نتیجه، سعی کنید تحت تأثیر نام دانشگاه و یا مسائلی چون چشم و هم‌چشمی‌های خانوادگی انتخاب رشته نکنید! در کنار علاقه، استعداد و توانایی خود را نیز درنظر داشته باشید. با خود کاملاً صادق باشید و روحیات و خصوصیات خود را با توجه به آینده رشته موردنظرتان، مدنظر قرار دهید.

 

بررسی هدف و شرایط ادامه تحصیل

هدف خود را از لحاظ انتخاب رشته درنظر بگیرید. در واقع برای این پرسش که چرا قصد انتخاب فلان رشته را دارید، پاسخی قانع‌کننده و منطقی داشته باشید. اگر قصد ادامه تحصیل دارید، بررسی کنید تا چه مقطعی و در چه دانشگاه‌هایی امکان ادامه تحصیل وجود دارد؟ آیا در داخل کشور این امر میسر است؟ یا اینکه شرایط ادامه تحصیل آن در خارج از کشور چگونه است؟  پاسخ به سؤالاتی از این دست، مسیر پیش روی شما را روشن‌تر از قبل خواهد نمود.

 

بازار کار و موقعیت شغلی رشته

بدون تردید بازار کار و میزان درآمد هر رشته نیز از جمله عوامل حائز اهمیت در انتخاب رشته است. حتماً درباره آینده شغلی و موقعیت هایی که ممکن است پس از فارغ‌التحصیلی پیش روی شما باشد، تحقیق کنید. در واقع اینکه از رشته شما در مشاغل گوناگون چگونه استفاده‌ای می‌شود و درآمد آن چگونه است. بررسی رشته از لحاظ شغل دولتی، فعالیت در مجموعه و یا شرکت‌های خصوصی نیز می‌تواند مفید فایده واقع شود.

 

جزئیات سرنوشت ساز!

یکی دیگر از ویژگی‌های انتخاب رشته موفق، توجه به نکات ریز اما مهم و تأثیرگذار است. نکاتی که اثر خود را پس از انتخاب محل تحصیل نشان خواهند داد. مانند شهر دانشگاه و فاصله آن تا محل زندگی شما و یا امکانات رفاهی و ترددی در آن شهر. وابستگی به روابط خانوادگی، وضعیت اقتصادی خانواده‌، هزینه‌های شما از لحاظ تحصیل، تردد، اسکان و ... نیز از دیگر جزئیاتی است که انتخاب رشته، خصوصاً دانشگاه و محل تحصیل را تحت‌الشعاع قرار خواهدداد. لذا حتماً به این موارد توجه نمایید و در این خصوص تعارفی نداشته باشید! چراکه بحث حداقل چند سال تحصیل در میان است.

 

مشاوره و مشورت فراموش نشود!

بدون شک، افرادی که در زمینه انتخاب رشته دارای تجربه و تخصص هستند، گزینه ایده آلی برای راهنمایی ما محسوب می‌شوند. لذا استفاده از مشاوران تحصیلی، می‌تواند شما را با فوت و فن‌های این زمینه آشنا نماید. درنتیجه، حتماً از یک یا چند فرد باتجربه و مطمئن در این زمینه همکاری و همیاری بخواهید. این امر به لطف انواع مراکز مشاوره آنلاین به راحتی میسر است.

 

ثبت رشته در نهایت دقت!

آخرین ویژگی انتخاب رشته موفق کنکور، ثبت کد رشته‌ها در سایت سنجش در کمال دقت و صحت است. بسیاری از افراد از این موضوع به ظاهر ساده، با سهل‌انگاری عبور می‌کنند. در نتیجه خطای پیش بینی نشده و سهوی، سبب انتخابی متفاوت و اشتباه خواهد شد. اشتباهی که می‌تواند زحمات چندساله شما را هدر دهد! لذا به هیچ عنوان در ثبت کد رشته عجله نکنید و قبل از تأیید نهایی یکبار کد محل‌ها چک کنید. همچنین ثبت انتخاب رشته را به ساعات و روزهای انتهایی موکول ننمایید. اگر از کافی نت‌ها استفاده می‌کنید که ممکن است اغلب شلوغ و پرتردد باشند، ، تمرکز و دقت خود را بیش از پیش نمایید.

لینک مصاحبه نفرات برتر کنکور 1400 ریاضی تجربی انسانی هنر زبان در پی سی کنکور :

https://p30konkor.com/%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ مرداد ۰۰ ، ۱۷:۱۹
محمد قادری